Prev

Puhtaustesti

Libertaari puhtaustesti

Kaksintaistelut pitäisi sallia.

Next
Your browser does not seem to support JavaScript canvas so you are missing a neat pie chart here. Might consider updating your browser and/or enabling JavaScript.
Approval

84.21%

Answers: 19 ( 82.61% )
Approval
Yes ( 16 ): No ( 3 ):
"Tyhmyydestä sakotetaan. Jos joku on tarpeeksi tyhmä pelatakseen venäläistä rulettia tai mennäkseen 1700-lukulaistyyliseen kaksintaistoon aamunkoitteessa, sellaisten idioottien geenien sietääkin karsiutua pois väestöstä. Darwinismi rulettaa!! Ääritapauksissa jotkut kaksintaistelijat voivat jopa tienata rahaa gladiaattoritaisteluissa tms. urheilutapahtumissa. Pass the popcorn."
" Jos molemmat osapuolet siihen vapaa-ehtoisesti suostuu, ni eihän se muilta pois ole."
"Kukin päättää itsestään, sopimuksilla voi luopua rajatusti oikeuksistaan, ja tällaisessa kiihkeässä tilanteessa tuleviin mielipiteisiin liittyvät ongelmat ovat erittäin vähäisiä."
"Ainakaan kuolemaan johtavat, vaikka ei sitä kadu kauaa, vaikka häviäisikin. Mutta voittajaa saattaisi kaduttaa toisen puolesta, kun pikaistuksissaan sellaiseen ryhtyivät."
Created by jln Last edit: by jln